חיפוש לפי א’-ב’: א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת

חנות קריסטלים און ליין

המוצרים שלנו
 • טו בשבט

  מק"ט: 2705

  מנורה לט"ו בשבט  24.1.16  קוראים יקרים, משתתפים יקרים  מה יותר טבעי מאשר ביום זה לדבר על הטבע. ט"ו בשבט הוא יום חג לאילנות ולטבע כולו, בעיקר לצומח, בזמן שיא שבו הצומח נמצא במעין תרדמה אנרגטית בין עונות הסתיו והאביב. 

  זהו העיתוי המתאים ביותר לחניכה מחודשת של עולם הצומח במחזוריות השנתית, בדומה למשהו  לתאריך מולד הלבנה. 

  הצומח, המייצג העיקרי של הטבע כולו, נמצא במצב האנרגטי הרדום ביותר של השנה. תשאלו, הרי כשמדברים על צומח ועל הטבע מתכוונים לעולם כולו וכאן אנו מתייחסים לחג יהודי המושתת על לוח עברי ועל העונתיות בארץ ישראל. מדוע שדבר זה יחול על הטבע כולו ברחבי העולם? 

  ובכן, ארץ ישראל  נבחרה לא במקרה כארץ המתאימה ליהודים, חבל ארץ שבו מתקיים לא רק האיזון היפה ביותר של מזג האויר במחזוריות השנתית, אלא גם איזון בקרקע, במגוון הנופים והצמחיה המיוצגים בשטח גיאוגרפי כה קטן יחסית. 

  ומה אנו למדים מציון יום זה כיום הולדת של הצומח בטבע? גם לצמחים יש נשמות. לגן יש נשמה, ליער יש נשמה לכל עלה יש נשמה, לכל תא צומח יש נשמה. לגוף הפיזי של הצמח יש תוחלת חיים מסוימת השונה בין צמח לצמח, בדומה לבעלי חיים, אלא שמגוון סוגי הצומח גדול לאין שעור ממגוון בעלי החיים. המגוון הענק כל כך גם מעניק לצומח את כוחו האנרגטי מחד ואת יופיו מאידך.  הצומח בטבע הוא חלק בלתי נפרד מחיי האדם ומכל חי על אמא אדמה. התפקיד החיוני העיקרי שממלא הצומח הוא באספקת חמצן, המרכיב שבלעדיו אין חיים. האנושות אינה מעניקה חשיבות מספקת לחמצן, הוא מתקבל כמובן מאליו, משהו שאינו מורגש, אפילו פחות מאור השמש. 

  אנו רגילים לאור השמש ומעריכים אותו יותר ביום מעונן גשום וסגריר כשהוא נחבא. 

  לחמצן אין מצב כזה שבו הוא נגלה או נסתר, ועל כן גם זוכה להערכה נמוכה במודעות האדם.  

  לוּ האנושות היתה מייחסת לחמצן את החשיבות הראויה ומעניקה לו את הכבוד הראוי, כנראה שהיו בקרב האנשים בכל העולם פחות מחלות, אולי הרפואה היתה מתפתחת בצורה שונה. 

  חמצן הוא המקביל הפיזי של אנרגיית האור הקוסמית: חיוני ואין חיים בלעדיו, בלתי נראה, אינו מורגש בכמות עודפת או בכמות של מחסור. 

  ברכו את הצומח, יום יום. כל פרח, כל עלה, כל ענף, כל עץ. התחברו אל הצומח כמה שיותר. דברו אל הצומח, העניקו לו אהבה, אור, תנו לצומח את תשומת לבכם – חבקו עץ בכל הזדמנות: העניקו לו מאהבתכם וקבלו בחזרה את האנרגיה שלו. 

  הצומח גומל לכם לא רק בהרוויית האויר בחמצן , אלא גם במראה יפה, באנרגיות טובות, בריח טוב ומרענן וגם כמקום משכנם של בעלי חיים קטנים כגדולים. 

  חשוב ביותר שתבינו את חשיבות החמצן. התרופה האפקטיבית ביותר לריפוי כל מחלה היא העשרת החמצן בתאי הגוף. חיידקים, וירוסים, פרזיטים תאים סרטניים ואחרים אינם מסוגלים להתקיים במקום רווי בחמצן. 

  נשמו עמוק מספר פעמים ביום, אכלו מזון המעשיר את גופכם בחמצן וזכרו מי מספק לכם אותו – הטבע, הצומח הנפלא שמעניקה לנו אמא אדמה.  חג ט"ו בשבט שמח

  מנורה    


  הרשמה לניוזלטר
  סטונאייג' - אבא הילל 17 (מתחם הבורסה), רמת גן. חניה פרטית צמודה | טל: 03-5784506 | דוא''ל: stoneage@stoneage.co.il