חיפוש לפי א’-ב’: א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת

חנות קריסטלים און ליין

המוצרים שלנו
 • התמודדות עם מצב רוח ירוד

  מק"ט: 2537

  מסר מנורה 6.4.14  איך להתמודד עם מצב רוח ירוד  בני היקר  אדם נמצא במצב של מצב רוח ירוד. זה אנושי לגמרי, חלק מן ההוויה האנושית. מצב זה יכול להתקיים למשך מספר דקות עקב אירוע מסוים, או מחשבה מסויימת, או להתארך למספר ימים, או שבועות. אין אנו מדברים כאן על מצב קבוע המוגדר על ידי האדם כמצב של דיכאון או חרדה לאורך זמן.  האדם מורכב משלשה גופים – הגוף הפיזי, הגוף הרגשי והגוף התודעתי. שלשת הגופים פועלים וחיים ללא הרף, ומושפעים מן הסביבה באופן קבוע ורציף, בעיקר גופי המחשבה והרגש.

  כשאדם נכנס למצב של מצב רוח ירוד, מיד ישנה ירידה ברמת האנרגיה, והדבר מתבטא באחד משלשת הגופים או שניים או בכולם. הטריגר בא בדרך כלל ממחשבה שנוצרת בעקבות גירוי מחשבתי שמגיע מגירוי חיצוני שנקלט באמצעות אחד החושים – ראיתי משהו, שמעתי, הרגשתי, טעמתי, הרחתי, או שהגירוי מתחולל במחשבה במוח, או ברגש שלילי בלב. המשותף לכולם הוא ירידה אנרגטית. את המצב קשה לשנות בדיוק על פי הטריגר שהביא למצב. לדוגמה , אם קראת מאמר מדכא ומעציב בעיתון ואתה מרגיש שהנושא חודר לתוכך ואתה מרגיש עצבות. קשה לך לחזור לרמה הרגילה של שמחה בכך שתנסה לחשוב שזה לא נורא, זה בסדר, זה לא נוגע לך, ועוד. מחשבות כאלו רק עלולות להביא להעצמת העצבות.

  אבל אם אתה מבין שהעצבות מביאה לירידה ברמת האנרגיה הזורמת בגופים שלך, - הפיזי או הרגשי או המנטלי, אולי בשלשתם, ניתן לנסות להחזיר את רמת השמחה ולבטל את הירידה במצב הרוח באמצעות חיזוק אנרגטי. תוכל לחשוב שזהו מעין שיטה אוגפת כדי להחזיר את השמחה.

  את מרכזי האנרגיה בגוף אתה מכיר. את זרימת האנרגיה בגוף אתה מכיר. את התרגילים להנעת האנרגיה אתה גם מכיר. (ומאחר ואני יודעת שחומר זה עובר לאנשים רבים לקריאה, כדאי שילמדו דברים בסיסיים אלו).

  כל מה שנשאר לך הוא להכיר בכך שיש לך מצב של ירידה במצב רוח, שיש לך ירידה ברמת זרימת האנרגיה, להפסיק את כל מה שאתה עושה ולבצע מספר תרגילי אנרגיה. כל אחד , דרך אגב, יכול לעשות זאת בצורה הנוחה לו. אפשר לבצע תרגילי מדיטציה, אפשר לשיר, אפשר לצאת לפעילות ספורטיבית קצרה – כל פעולה המתאימה לכם להזרמת האנרגיה.  שונה הוא הנושא כשהמצב רוח הירוד נובע מסיבה מאד שורשית, כגון אסון במשפחה, קריסה של עסק, או כל נושא שנחשב למשנה חיים. כאן הטיפול הוא שונה לחלוטין וקשור לקארמה, בהכרה של הקארמה והדרכים להתמודד עם צמצום ההשפעה שיש לקארמה שלילית, ואינני רוצה להכנס לנושא במסר זה. מסר זה מוכוון מאד להתמודדות עם מצבי ירידה במצב רוח שאינם משנים את החיים, כאלה שכל אחד ואחד מתמודד איתם בתדירות זו או אחרת.  מבורכים כל הקוראים  מנורה


  הרשמה לניוזלטר
  סטונאייג' - אבא הילל 17 (מתחם הבורסה), רמת גן. חניה פרטית צמודה | טל: 03-5784506 | דוא''ל: stoneage@stoneage.co.il